گزارش برنامه چشمه علی به ونک

مکان: سمیرم
تاریخ برگزاری: 1398/03/24

سر پرست: آقای حسین کرمی

سر قدم و راهنما: آقای حسین کرمی  

مسئول فنی: ی پیمان آزادی

عقب دار: آقای کیوان زمانی

مسئول محیط زیست: آقای نريمان نصرالهي

تهیه گزارش: آقای کیوان زمانی

تعداد نفرات شرکت کننده: 18

گزارش برنامه چشمه علی به ونک

متن گزارش:

گزارش برنامه چشمه علی به ونک

 برنامه پیمایش و طی مسیر چشمه علی به روستای ونک در تاریخ 98.3.24 به سرپرستی آقای حسین کرمی و 18 نفر از شرکت کنندگان به صورت یک روزه اجرا شد.

ساعت 5.30 به طرف بروجن و سپس گندمان و پس از گندمان 15 کیلومتر توی جاده لردگان ادامه داديم تا به جاده چشمه علی در سمت چپ جاده رسيديم، متاسفانه به خاطر نوسازی و دو بانده کردن جاده تابلو راهنمای چشمه علی را برداشته اند و نیازمند دقت زیاد است که فرعی چشمه علی را رد نکنیم.

در جاده فرعی ادامه داديم تا به روستا رسيديم و بعد از روستا جاده خاکی را ادامه داديم تا پس از مزارع به کنار آبی که به رودخانه اصلی چشمه علی میریزد رسيديم. البته این جاده خاکی یه مقدار نامناسب و طولانی است و فقط مینی بوس بنز میتواند وارد این جاده بشود. پس از تعویض لباس و توضیحات سرپرست برنامه در جهت آب حرکت كرديم.

سرقدم آقای کرمی، مسئول فنی آقای آزادی،مسئول محیط زیست آقای نصرالهی و عقب دار آقای زمانی تعیین شدند.

از سمت راست رودخانه حرکت كردیم، در بین راه مرتب باید از این طرف به طرف دیگر رودخانه رفت مخصوصا امسال که مقدار اب خیلی بالا بود و کلا چهره مسیرها و منطقه را دگرگون کرده بود. اثرات سیل بزرگی هم در داخل دره کاملا مشهود بود و به مقدار خیلی زیاد چوب همراه خود آورده بود که تقریبا همه جای دره پر از چوب های مختلف و بزرگ بود. از سمت راست و به طرف شمال شرق ادامه داديم تا در طرف چپ رودخانه چشمه و آبشاری را ديديم که با انبوه درختان محاصره شده و سایه لذت بخشی گسترانيده، به آن طرف رودخانه رفتيم و سرپرست 15 دقیقه استراحت داد. پس از پر کردن بطری ها دوباره به سمت راست رودخانه برگشتيم و به مسير ادامه داديم. متاسفانه به علت بالا بودن آب مقداری از پیش بینی ها طبق برنامه پیش نرفت و گذر از آب با حمایت طناب در قسمت های عمیق زمان زیادی از تيم گرفت. بدليل نگراني سرپرست براي ادامه مسیر، بدون توقف مسیر را ادامه داديم. ساعت 3 زیر سایه چند درخت یک ساعت برای صرف ناهار زمان داده شد و سپس از سمت چپ رودخانه ادامه مسیر داديم تا دره باز شد و دوباره به سمت راست رفتيم و به پاکوب های واضحی رسيديم که مسیر گذر چوپانان و افراد محلی بود و از همان سمت ادامه داديم تا به آغل و گوسفند سرا رسيديم و در سمت چپ رودخانه جاده خاکی ديديم که در روی نقشه به ونک ختم میشد، از ادامه دادن رودخانه صرف نظر كرديم چون که از این جا به بعد دسترسی جاده ای داشت، چون در روزهاي تعطیل شلوغ است و بعد هم به شلوغی جاده چشمه ناز میخوردیم. پس از استراحتی یک ساعته و شنا و آب بازی همان جاده فرعی را که تا ونک 3 کیلومتر است را ادامه داديم و در ساعت 7.5 به مینی بوس که منتظرمان بود رسیدیم و پس از تعویض لباس ها ساعت 8 به طرف اصفهان حرکت کردیم.

نظرات کاربران (0)

برای ارسال نظر در مورد گزارش در سایت وارد شوید و یا ثبت نام کنید